Dela nyhet
Kostnadsfritt nyårsläger 2-5:e januari 2023
14 dec 2022
HJÄRTLIGT VÄLKOMMEN att smasha in det nya året med ett roligt “nyårsläger” med oss i KFUM Stocksund!!
Dagar och tider:
Måndagen den 2 januari till torsdagen den 5 januari 2023 bjuder KFUM Stocksund på bordtennisläger. Vi börjar kl 10.00 och håller på till kl 16.00. Lägret är öppet för alla barn och ungdomar (minst 6 år gamla) som vill spela pingis.
Plats:
Norrängsgården, Danderydsvägen 4 i Djursholm.
Medtag:
Medtag pingisracket och vattenflaska. Deltagarna behöver även vara klädda i idrottskläder med skor för inomhusidrott. Vi har tillgång till toaletter och omklädningsrum i direkt anslutning till träningshallen.
Observera även att deltagarna måste medtaga egen lunch (är man lite äldre finns möjligheter att gå till Djursholms torg och handla mat, men vi föredrar att man tar med matsäck.) Det finns tillgång till mikrovågsugn om man vill värma sin mat. Vi bjuder på frukt som mellanmål på eftermiddagen.
Kostnad:
Lägret är kostnadsfritt.
Ledare
Lägret leds av KFUM Stocksunds erfarna ungdomstränare.
Antalet platser är begränsade och fördelas i den ordning som anmälningar kommer in.
Anmälan via följande formulär: https://forms.gle/8simbCWvD5xockqK7